Neden Doctor BED?

Sizin yatağınızın hangi tarz yataklar olmamalı, ne tür yatakları tercih etmemeniz gerektiğini ve bu konuyla ilgili hususlara dikkatinizi çekmeye çalışmıştık.

Şimdi size, Doctor BED®Q System® yatakları üretirken, bildiğimiz yataklardan farklı olarak neleri kullandığımızı ve nedenlerini kısaca 14 maddede sizlere açıklayacağız.

14 MADDEDE FARKLIKLAR VE NEDENLERİ

1- Patentli Bir Ürün Olması

NEDENİ:

Patentli bir ürün olması, yataklarda daha önce hiç kullanılmamış bir yeniliğe sahip olmasıdır.

Bunun nedeni insanlara daha sağlıklı ve daha huzurlu bir uyku sunmanın arayışı içinde olmamızdan kaynaklanmaktadır.

NASIL MI?

İnsanların uyku esnasında, omurga yapısını maksimum düzeyde doğru bir şekilde, yay, paket yay, keçe, visco ve viscolex gibi vücut yapısına her koşulda çok iyi uyum sağlayamayan ürünleri kullanmadan, yüksek dansiteli, yüksek kalınlıklardaki ve yüksek kaliteli süngerleri farklı ve değişik şekillerde yerleştirerek sağladık. Böylece yatağınızın tam olarak ergomiklik sağlamasını, hava almasını ve konforlu bir uykuyu sizlere sunmuş oluyoruz.

Bu özelliğinin yanı sıra Q System® sisteminin bizlere sağladığı şey; çiftlerin uyku esnasında yapmış olduğu hareketlerden dolayı birbirlerini rahatsız etmemelerini sağlamaktadır.

İnsan vücudunun farklı merkezlerinin yatağa uyguladığı farklı derecede basınçları hissederek, basınç miktarına ve süresine göre tam ve olumlu cevap vermesini sağlamaktadır.

2-Kişiye Özel Olarak Üretilmesi

Yatak modellerine bağlı olarak, tüm yataklarımız kişinin isminin yazılı olduğu yatak kimlik kartı ile üretilmesi. Baby Organic ® bebek yatakları hariç olmak üzere diğer tüm yataklarımızda sertlik derecesini seçme imkânı sunulmasıdır. Bireysel yataklarda yatağınız üretilmeden önce size ve partnerinize bir takım kişisel bilgilerden oluşan sorular sorulur. Yatağınız üretilirken bu sorulara verdiğiniz cevaplara uygun olarak üretilir. Patenti Doctor BED® markasına ait olan Q System® sistemiyle, kişinin ismine ve tamamıyla kişiye özel olarak el işçiliğiyle üretilir.

NEDENİ:

eBEDiyen Tartışmaya Son!

A) Yatak Tartışmasına Son!

Çiftler aynı tarzda üretilmiş bir yatakta uyudukları zaman, iki tarafında yataktan memnun kalma oranı %0,3 tür. 3.000 çift üzerinde yapılmış olan araştırmaya göre memnun kalma sayısı bir çift olarak belirlenmiştir. Yani geriye kalan 2.998 kişi mutsuz uyanıyor. Bu da insanların hem fiziki hem de psikolojik olarak verimsiz bir gün geçirmelerine neden oluyor.

B) Sabah Tartışmasına Son!

Sağlıklı ve kaliteli bir uyku süreci geçirmemiş olan kişi asabi, huzursuz ve dengesiz olabilir. Günlük hayattan bir örnek verecek olursak; deriz ki, Ahmet Bey veya Ayşe Hanım bugün tersinden kalkmış herhalde. Baksanıza nasıl terör estiriyor veya ne kadar geçimsiz deriz. Halbuki kişinin bu durumu tamamıyla, o gece sağlıklı bir uyku süreci geçirememiş olması ile doğru orantılıdır.

C) Taraf Tartışmasına Son!

Çiftler arasında hiç bitmeyen ve dünya var oldukça da hiç bitmeyecek olan, ben yatağın hangi tarafında yatacağım tartışmasıdır. İstatiki bilgilere göre çiftlerin %79’u bu sorunla karşı karşıya kalmaktadır.

3-Deneme Süresi

Siz değerli müşterilerimize bireysel yataklar ve bebek yatakları hariç olmak üzere 233 gün deneme süresi ve bu süre içerisinde koşulsuz, değişim ve iade garantisi sunuyoruz. İade durumunda BEDava olarak evinizden alıyoruz ve ödemiş olduğunuz parayı kesintisiz ve eksiksiz olarak tarafınıza iade ediyoruz.

NEDENİ:

Siz değerli müşterilerimize bu faydayı sunmamızın tek sebebi, ürünlerimize, deneyimlerimize güvenmemiz ve koşulsuz müşteri memnuniyetine çok önem vermemizden kaynaklanmaktadır.

4-Doğal Malzemeler Kullanılarak Üretilmiş Olması

Doctor BED® yatakları üretilirken iplikten kumaşa kadar, yapıştırıcıdan ana hammaddelere kadar kullanılan tüm malzemelerde doğallık oranını en yüksek seviyede tutmaya çalıştık.

NEDENİ:

Biz insanlar günümüz hayatında maalesef doğallıktan her geçen gün uzaklaşıyoruz. Bu da maalesef hayat sağlığımızı ve yaşam kalitemizi olumsuz yönde etkilemektedir. Yatağımız, ömrümüzün 1/3 ünü üzerinde uyuyarak yani en korunaksız halimizle, geçirdiğimiz bir süreçtir. Bu süre zarfında, bebeklikten yaşlılığa kadar geçen süre boyunca, en başta hijyenik, sağlıklı, huzurlu ve konforlu bir ortamda uyumamız gerekir. Bu ortamı sağlamak için ise seçtiğimiz yatağın nasıl bir ortamda, hangi ürünler kullanılarak üretildiği ve nasıl yollarla size ulaştırıldığı büyük önem arz etmektedir.

Bu yüzden biz Doctor BED® olarak bütün bu saydığımız ve dikkatli olmamız gereken hususlara çok önem vermekteyiz.

5-Kullanılan Yatak Kılıfları

Doctor BED® yataklarında 4 adet kılıf bulunmaktadır.

A) Yatak İç Kılıfı:

Bu kılıf hijyenik, fermuarlı, yıkanabilen ve özellikle hastanelerde kullanılan yüksek gramajlı, yatağın iç çekirdeğini korumak için kullanılmaktadır.

NEDENİ:

Yatağınızın daha sağlıklı, daha mukavemetli ve sizlere karşı daha şeffaf olmak için kullanılmıştır. Çoğu, çıkartılabilen yatak kılıfı kullanılan yataklarda iç kılıf kullanılmaktadır, fakat kullanılan bu iç kılıflar çıkartılamamakta ve dolayısıyla yıkanamamaktadır. Kullanılan kumaşlar yıkamaya çok elverişli ve mukavemetli olmamaktadır.

B) Yıkanabilir Yatak Kılıfı:

Sizlere daha sağlıklı ve daha konforlu bir uyku sağlamak amacıyla, hiçbir sentetik madde içermeyen, tamamıyla doğal, %100 pamuktan oluşmuş, 400gr/m2 ağırlığındaki kumaştan yapılmıştır.

Bu kumaşın kılıf haline getirirken; usta işçilik, mantolama sistemi ve büyük tekstil markalarının da kullandığı, ters (gizli) fermuar teknolojisi kullanılmıştır.

Kullanılan bu sağlam ve dayanıklı fermuar sayesinde kılıf tam olarak ikiye ayrılabilmekte ve kullanıcıya, evlerde kullandığımız çamaşır makinalarında yıkama şansı tanımaktadır. 200*200 ölçüsünde bir yatakta tam olarak 8 m uzunluğunda, tek parça ve birbirinden ayrılabilen fermuar kullanılmaktadır.

NEDENİ:

Yatakların kişiye sağlıklı, huzurlu ve konforlu bir uyku sunmasının gerekliliğinin yanı sıra, hijyenik bir ortam sunması da gerekmektedir. Dünyada üretilen ve bizlerin kullanımına sunulan yatakların %99’luk kısmı sabit kılıflı yataklardan oluşmaktadır. Bu durum hijyeniği sağlamayı neredeyse imkânsız hale getirmektedir. Yatağınızda, zamanla oluşacak bakterileri, yıkamadan veya kuru temizleme yaptırmadan yok etme şansınız bulunmamaktadır.

C) Yatak Koruma Kılıfı:

Çoğu yatak üreticilerinin kullandığı naylon poşetler yerine 100 gr/m2 ağırlığında, sıvı geçirmeye dayanıklı, kumaştan imal edilmiş, 4 adet kulplu yatak koruma kılıfı kullanılmıştır.

NEDENİ:

Naylon malzemesinin hem insan sağlığına hem de çevreye vermiş olduğu zararlardan, çok fazla bir koruma özelliği olmamasından, yatağı bu naylon

torba içerisinde yatağa zarar vermeden taşımanın zorunluluğundan, naylon malzemesinin doğada geri dönüşüm süresinin uzunluğundan ve kullanmış olduğumuz fermuarlı yatak koruma kılıfının hurç gibi farklı alanlarda tekrar kullanılabilme özelliklerinden dolayı kullanılması tercih edilmiştir.

D) Yatak Taşıma Kılıfı

Çoğu yatak üreticilerinin hiç kullanmadığı, sadece yatak koruma kılıfı olarak kullanılan naylon torba yerine, 150 gr/m2 ağırlığındaki sıvı geçirmeye dayanıklı kumaştan imal edilmiş, zarflı ve 4 adet kulplu yatak taşıma kılıfı kullanılmıştır.

NEDENİ:

Yatak koruma kılıfı, yatağı sabit bir şekilde depoda veya evde ancak koruyabilecektir. Taşıma esnasında karşılaşılabilecek yatağa zarar verme ihtimallerinde, yetersiz kalabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü yatağı taşırken bir taşıma kılıfına ihtiyaç vardır. Bu yüzden, daha sonra faydalı bir şekilde kullanıma uygun fermuarlı yatak taşıma kılıfı kullanılmıştır.

6-Yazlık ve Kışlık olarak Mevsimsel Kullanıma Uygun, Çift Taraflı Kullanım

Yatak modellerine bağlı olarak, yazlık tarafında 350-700 gr/m2 ağırlığında doğal %100 pamuk vatka, kışlık tarafında ise 400-800 gr/m2 doğal %100 yün vatka kullanılmıştır.

Neredeyse yatakların tümünde yazlık ve kışlık ibaresi görülmektedir. Fakat bu ibarenin gerektirdiği unsur, yatağı yaz ve kış mevsimlerinde, yani yılda iki defa olmak üzere ters çevirmek değildir. Yazlık ve kışlık kullanımın ana gayesi yaz aylarında, sağlıklı ve konforlu bir uykuyu sağlaması için pamuk, kış aylarında ise yün kullanılmasıdır.

NEDENİ:

İnsanlara daha sağlıklı ve daha konforlu bir uyku sunmak, ilk hedefimiz demiştik. Yatağımızın bu özelliği sayesinde kişiye, yaz aylarında terlemeden, sağlıklı ve rahat bir uyku uyuması için, kış aylarında ise üşümeden sağlıklı ve rahat bir uyku uyumasını sağlamak için kullanılmıştır.

7-Tester Gönderilmesi

Doctor BED® yataklarından, Baby Organic ® bebek yatağı ve genç/çocuk yatakları hariç diğer tüm yataklarımızdan herhangi birini satın almanız durumunda, tarafınıza deneme ve tecrübe etme fırsatını sunduğumuz, 1000 çok sert, 2000 sert, 3000 yumuşak ve 4000 çok yumuşak seçeneklerinin bulunduğu tester yatağımızı sizlere gönderiyoruz. Seçiminizi tarafımıza bildirmeniz ile birlikte yatağınız üretilmektedir.

NEDENİ:

İnsanların sağlıklı, huzurlu ve bir o kadar da konforlu bir uyku süreci geçirmeleri bizim ana amacımızdır.

On line satışlardaki en büyük eksik, satın aldığınız yatağın sertlik derecesini tecrübe edememenizdir. Kişinin beğenisini yumuşak veya sert gibi kelimelerle ve şemalarla tayin etmemiz imkansızdır. Yumuşaklık ve sertlik algısı herkese göre farklılık gösterebilir. Ve aynı zamanda kişilerin fiziki yapılarına göre, hissiyatları farklı olabilir. Aynı sertlikte bir yatağa yatan 100 kg ağılığındaki bir kişinin hissiyatıyla 50 kg ağırlığındaki başka bir kişinin hissiyatları farklı olabilir. Aynı sertlik derecesindeki bir zemine bir kişi çok sert, diğer kişi ise çok yumuşak diyebilir.

İşte bütün bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için, tester yatağımızı siz kıymetli ve değerli müşterilerimize gönderiyoruz.

8-Yatağa Ait Bilgi Kimlik Kartı Bulunması

Tüm yataklarımızda marka, model, ölçü, sertlik-yumuşaklık bilgisi (bu bilgi Baby Organic ® bebek yatağında yoktur), üretim tarihi, üretim numarası, ruhsat numarası, üretim yeri ve üretilen kişinin ismi bulunan, yatağın ayrılmaz bir bütünü halinde yatak kılıfınızın üzerine dikili bir şekilde gelir. Bu bilgiler aynı zamanda elektronik ortamda saklı tutulur.

NEDENİ:

Hiçbir yatak üreticisinin, bu kadar detaylı bilgileri bulundurmaması bizim için ayrı bir ayrıcalıktır. Bu bilgilerin yatağınızın üzerinde kalıcı bir şekilde yazması, hem satın alan kişiye karşı bir ayrıcalık, hem de biz üreticiye sağladığı, her ürünü kişi ve özellik bazlı takip etme fırsatı sunmasıdır.

9-Özel Kurye ile Teslimat Yapılması

Doctor BED® olarak tüm ürünlerimizi, özel kurye ile birlikte, yatağınızın yerleştirilmesine kadar tam ve güvenli teslim şartlarını sizlere sunmaktayız.

NEDENİ:

Özel kurye sizlere ve bize, daha sağlıklı, daha güvenli, teslimat sürecinde daha detaylı bilgi edinme, daha sağlam, daha prestijli ve tam zamanında teslim imkanlarını sunmaktadır.

10- İşçilik

Yataklarımızın tümünü üretirken el işçiliği kullanılmaktadır.

NEDENİ:

Kullanılan malzemelerin hassasiyetini ve hijyeniği korumasından, ürünlerin hassas bir şekilde yerleştirilmesinden, dikim esnasında oluşabilecek hatalardan, kullanılan ürünlerin defolu veya hatalı çıkmış olma ihtimalini daha iyi takip etmekten ve sizlere daha özverili, daha dikkatli ve daha incelikli bir ürün oluşturmak istememizden dolayı el işçiliği kullanmayı tercih etmekteyiz.

11-Garanti Süresi

Tüm ürünlerimizde 5 yıl garanti süresi sunmaktayız.

NEDENİ:

Garanti süresini tüm ürünlerimizde 5 yıl gibi bir süre belirlememizin sebeplerinden biriside, bu süreden sonra yataklarda oluşabilecek bakterilerden dolayı ve bu bakterilerin insan sağlığını olumsuz yönde etkileme ihtimalinden kaynaklanmaktadır.

12-Ödeme Kolaylığı

Siz değerli müşterilerimize, peşin fiyatına, tüm kredi kartlarına 6 taksit olmak üzere, ödeme kolaylığı sunmaktayız.

NEDENİ:

Siz değerli müşterilerimize bu ödeme kolaylığını sunmamızın sebebi, 6 ay gibi bir sürede paranın belirli oranlarda değer kaybetmesindense, sizlere vermiş olduğumuz değerin çok daha fazla olması ve siz değerli müşterilerimizin koşulsuz memnuniyetini arttırmak istememizden kaynaklanmaktadır.

13-Plaket Sunumu

Doctor BED® yataklarından herhangi birini satın almanız durumunda, doğru ve bilinçli bir alışveriş yapmış olmanızdan, konunun ehemmiyetini çok iyi anlamış olmanızdan ve BEDen ve ruh sağlığınıza vermiş olduğunuz öneminden dolayı, dünyanın en iyi ve en mükemmel yatak doktoru ünvanı, plaketimizle sizlere sunuyoruz

NEDENİ:

Siz değerli müşterilerimizin, sağlığı için ne kadar akılcı ve doğru bir karar aldığınızı, herkesin bilmesini istiyoruz.

14-Uygun Fiyat

Ürünlerimizi inceledikten ve karşılaştırma yaptıktan sonra, sağlığı, kaliteyi ve hizmeti çok daha ucuza almış olduğunuzu anlayacaksınız.

NEDENİ:

Siz değerli ve kıymetli müşterilerimize sağlığı, kaliteyi ve hizmeti çok daha ucuza sunmak ana amaçlarımızdandır. Çünkü siz bizim için önemlisiniz.

14-adımdan oluşan farklarımızı ve bunların nedenlerini, azami şekilde irdelemenizi sizlerden arz ve talep etmekteyiz. Sizlerin kendinize en uygun yatağı seçmeniz en büyük temennimizdir.