Hakkımızda

Doctor BED® yataklarını üretirken şunu öngördük; Partnerinizle siz farklı vücut anatomilerine, farklı fiziksel yapılara, farklı beğenilere sahipken, aynı tarzda üretilmiş bir yatakta yatmanın, insanlar üzerinde farklı zorluklar oluşturabildiğini düşündük. Yatak konusunda, dünya insanları olarak maalesef çok bilgi sahibi değiliz. Yatak seçimi yapılırken, nasıl görme bozukluğumuzu gidermesi için ve daha iyi görmemizi sağlayacak gözlüğü veya lensi vermesi için bir göz doktoruna başvuruyorsak, yatak seçimi içinde, bizlere en uygun yatağı önermesi için, insanların bir yatak doktoruna başvurmaları gerekmektedir.

Biz ismimizi koyarken, bu düşünceyle yola çıktık ve yatağın uzmanı anlamına gelen Doctor BED® ismini koyduk.

Ne demiştik; farklılıklara sahip iki ayrı insanın, aynı tarzda üretilmiş bir yatakta beraber, sağlıklı ve huzurlu bir uyku uyuyabilirler mi?

İsterseniz daha öncede örnek olarak verdiğimiz, görme bozukluğu ile devam edelim. Farklı görme bozukluğuna sahip iki ayrı insanın kullandıkları gözlükleri sadece bir günlüğüne değişmeleri gibi düşünebiliriz. Peki gözlüklerini değişen bu insanlar, o bir günü nasıl geçirirler acaba? Yaşayabilecekleri birçok sıkıntıdan bahsedebiliriz. Sonuç olarak o iki insan böyle bir günü bir daha yaşamak istemeyeceklerdir. İşte kişilerin yatak seçimleri bu kadar önemlidir.

Biz insanların, yatak seçiminin önemini bu kadar çok hissedemiyor olmamızın tek bir sebebi var. O da sonuçlarını somut olarak göremiyor olmamızdandır. Bu konunun sonuçlarını o kadar hissedemiyoruz ki; satın aldığımız karyolamızın fiyatı, üstüne koyduğumuz yatağın fiyatından çok daha fazla olabilmektedir. Ömrümüzün 1/3 nü üzerinde uyuyarak geçirdiğimiz yatağımızın bu kadar önemli olduğunu hissedebilsek, inanın paramızın büyük bir kısmını yatağımıza harcardık. Kişi için yatak, görmeyen göz için gözlük, duymayan kulak için işitme cihazı kullanmak gibi hayati bir önem arzetmektedir.

Aslında, sloganımız sağlıklı ve kaliteli bir uyku süreci geçirmeyen insanların yaşayabilecekleri sorunları somut bir şekilde anlatıyor.

BEDenimiz evimizdir.
BEDeninizi hastalıklara karşı güçlendirin.
BEDeninize sağlıklı bir uyku sunun.